Stadion/boisko przy Lotniczej

Wszystko co nie pasuje do tematów powyżej a związane jest z historią Piły i okolic.
MIN
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2013, 08:21

Stadion/boisko przy Lotniczej

Post autor: MIN »

Dzień dobry,

nie jestem pewien, w którym miejscu pisać więc dla bezpieczeństwa niech będzie tu.
Szukam informacji na temat stadionu/boiska przy ul. Lotniczej (w pobliżu pętli od strony lotniska). Ma ono takie ładne "amfiteatralne" trybuny. W jakichś artykułach wyczytałem (opowiadał o nim Pan Klaudiusz Jamrożak) że kiedyś było tam wyrobisko żwiru i dopiero w latach 60-tych, czy 70-tych XX w. został ten teren przysposobiony na boisko. Ja natomiast słyszałem, że stadion ma dużo dłuższą historię i do jego powstania przyczynili się już Niemcy.

Trudno mi jednak znaleźć jakiekolwiek - nawet mało wiarygodne - informacje na jego temat. Może ktoś z Was coś wie o tym obiekcie?
Stolper
Posty: 120
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:24

Re: Stadion/boisko przy Lotniczej

Post autor: Stolper »

W miejscu boiska znajdowała się żwirownia, którą wykorzystywano już w latach 1943-1945 podczas rozbudowy lotniska.

Pozdrawiam,
MK
wosteck
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2013, 09:54

Re: Stadion/boisko przy Lotniczej

Post autor: wosteck »

Stadion, budowany był w połowie lat 80. Miał służyć wojsku (zajęcia sportowe), a przede wszystkim na boisku miała grać drużyna WKS Sokół Piła.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się