Petycja - Wasze opinie

Aktualności stowarzyszenia miłośników zabytkowej parowozowni.
BOB WYATT
PRZYJACIEL
Posty: 59
Rejestracja: 30 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: BOB WYATT »

Dokładnie tak godz. 18:30 przy Interloku. Ja, drstein i SHAYMON będziemy na pewno.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Jeśli pozwolicie to i ja przybędę. Pozwolicie?
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Pozwalamy? :)

Oczywiście może przecież przyjść każdy zainteresowany tematem.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1741
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

Piterek pisze:Pytam dlatego, że rozmawiałem w sobotę w Kościerzynie z maszynistami z Wolsztyna, Oni twierdzą, że raczej Ol-ka pojedzie lub Pm36, gdyż Petucha nie może przejeżdżać przez most w Luboniu ze względu na naciski na oś.
No i już wiadomo, że będzie Pm36... :roll:
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 23:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce

Post autor: BOGDAN »

No to zapowiada się, iż będzie nas kilkanaście osób.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Mam takie małe pytanko:
Czy ktoś uzgadniał w ogóle coś z Interlokiem? Przy ostatnim spotkaniu było nawet "legalne" "fotowejście" do szopy.
Mam nadzieję, że i teraz ktoś uprzedził Interlok o zebraniu MK. Żeby przypomnieć im o naszych planach. Owe "fotowejście" w tym przypadku jest już mniej ważne...
Pozdro
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Spotkanie moim zdaniem zakończone powodzeniem. W sumie było nas kilkunastu (nie zdążyłem policzyć :) )

Krótkie podsumowanie pozwolę sobie:
1. Przede wszystkim poznaliśmy się - w większości raczej znaliśmy sie tylko z forum lub z widzenia. Dziękuję w imieniu wszystkich za przybycie.
2. Nasi starsi koledzy, którzy mają już doświadczenie w działalności tego typu nakreślili jakie potencjalne trudności czekają na drodze do ratowania naszego zabytku, tj. hali dawnej parowozowni, tzw, okrąglaka. Niektórym miałem wrażenie chęci nieco się stłumiły. Ale taka jest rzeczywistość - bez pieniędzy ani rusz.
3. Chcąc coś zdziałać musimy określić nasze cele i przemyśleć jak chcemy je osiągnąć. Wszelkie uwagi mile widziane.
4. Zaistniała idea zrzeszenia się na bazie działającego już koła MK, którego reprezentantem bym właśnie jeden z Panów.
5. Zostanie zorganizowane we wrześniu kolejne spotkanie, na którym formalnie zorganizujemy się i każdy przedstawi swoje przemyślenia (zgodnie z pkt. 2). O terminie na pewno będzie można przeczytać na forum.
6. Przedstawiciele jednego z pilskich mediów obiecali również pomoc - liczymy, że inne media też pomogą :)

Jeśli zapomniałem o czymś istotnym - to proszę o uzupełnienie.

Pozdrawiam wszytskich
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Jeśli dobrze mniemam przyszedłem jako ostatni, czyli jedenasty :?:

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Tak, wszystko tak jak mówisz, Piterek.
Zapomniałeś tylko wspomnieć o przenosinach KMK do Białośliwia. Była o tym mowa na spotkaniu. :)
Tak Ziolek, było nas jedenastu (na początku napisałeś, że dwunastu) ;)
Aha jeszcze coś dodam (oczywiste i przerabiane, ale wyapadałoby: Cieszę się, że mogłem Was poznać !
Pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Eh. Twoje sprawne oko. :) Tak napisałem, bo miałem wątpliwości co do osoby, która pod koniec spotkania do nas dotarła.
O.T.
11 czyli liczba makatek zwyczajnych, które mnie dzień wcześniej pokłóły. Owad podobny do pszczoły. Mam kolejny dzień opuchliznę i stan podgorączkowy. Nie wiem co zrobić z tym. :?
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1741
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

Ten dwunasty to chyba był pracownik Interloku, który się przysłuchiwał z bezpiecznej odległości ;). Także się cieszę, że mogłem Was poznać - może na następnym spotkaniu będzie nas jeszcze więcej!
Pozdrawiam
tore--79
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2005, 15:54
Lokalizacja: Górne Wschodnie

Post autor: tore--79 »

O k...a!! Żałuję, że nie zaglądałem ostatnio na forum bo przez to ominęło mnie spotkanie z innymi maniakami kolejnictwa. A sprawa muzeum faktycznie jest godna podjęcia, mimo, że owoce ciężko będzie szybko zobaczyć. Jakby szykowało się kolejne spotkanie, to dajcie "głośny sygnał", to sprowadzę jeszcze kilku takich zapalonych, acz trochę zapracowanych "kolejarzy".
Julek
Posty: 28
Rejestracja: 03 cze 2006, 11:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: Julek »

Witam.
Ja ze swojej strony mogę zaoferować legalne wejście do okrąglaka. Jeśli chcecie sfocić wnętrze, co było by dobrym materiałem załączonym do petycji, to proszę o informacje na forum. Pozdrawiam.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Wejście takie byłoby również pomocne mediom, które pomoc zaoferowały. Dzięki za propozycje :!:
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1741
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

Jakby co to byłbym zainteresowany, zresztą sądzę, że nie tylko ja.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Ja też. Tylko trzeba tak zrobić, aby jak najwięcej MK mogło znaleźć się w okrąglaku (dobrać odpowiedni termin).
Pozdrawiam
BOB WYATT
PRZYJACIEL
Posty: 59
Rejestracja: 30 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: BOB WYATT »

My z naszą pracą startujemy dopiero we wrześniu z uwagi na przerwę w nadawaniu programów informacyjnych.
Dlatego myślę, że dobre było by taką "wycieczkę" zorganizować wtedy każdy przed drugim spotkaniem we wrześniu miałby pogląd jak okrąglak wygląda od wewnątrz.
Co do terminu to moja propozycja to może najbliższy weekend (niedziela), jako że jest to dzień wolny od pracy można liczyć na większą frekwencję.
Julek
Posty: 28
Rejestracja: 03 cze 2006, 11:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: Julek »

Moja propozycja na wejście do okraglaka jest na piątek o godz. 13, zdaje sobie sprawę, że to mało dogodna godzina, niestety poźniej nie będe mógł, bo wyjeżdżam na wakacje. Jeśli ten termin nie pasuje to można dobrać lepszy ale dopiero po 15 sierpnia. Nawiązując do mediów, to prosilbym, aby one zglosiły się do naczelnika PLK o pozwolenie na filmowanie itp., myślę, że z tym nie będzie żadnego problemu, a telefon mogę podesłać na priv. Dajcie znać czy ktoś przyjdzie w piątek. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1741
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

Ja będę. Czy na fotografowanie też jest potrzebne zezwolenie?
BOB WYATT
PRZYJACIEL
Posty: 59
Rejestracja: 30 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: BOB WYATT »

Ja i SHAYMON wpadniemy, nietety z tego co wiem naszemu koledze drstein nie pasuje :( - praca.
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Ja nawet już teraz zgłaszam swoją obecność ;) Właśnie się dowiedziałem, że Szkodnika nie będzie. O reszcie nic nie wiem.
Pozdrawiam
Julek
Posty: 28
Rejestracja: 03 cze 2006, 11:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: Julek »

SA108 pisze:Ja będę. Czy na fotografowanie też jest potrzebne zezwolenie?
Fotografowanie do swoich prywatnych zbiorów jak najbardziej pozostaje, chodziło mi tylko o publikowanie zdjęć w prasie lub tv, do tego potrzebna jest zgoda. Do zobaczenia w piatek o 13 przed wejsciem od strony dworca głównego.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1741
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

A więc oto moje fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I dwa ujęcia "z zewnątrz":
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1741
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

Kiedy się spotkamy po raz drugi? Proponuję drugi weekend września (9-10.09). Można by spotkanie MK zorganizować razem ze spotkaniem forumowiczów, które planowaliśmy też mniej więcej w tym czasie.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 23:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce

Post autor: BOGDAN »

SA108 pisze:Kiedy się spotkamy po raz drugi? Proponuję drugi weekend września (9-10.09). Można by spotkanie MK zorganizować razem ze spotkaniem forumowiczów, które planowaliśmy też mniej więcej w tym czasie.
Osobiście wolałbym nie łączyć tych spotkań. Obawiam się, iż nie wszyscy forumowicze są MK i odwrotnie.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji...

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Nie jesteś członkiem DP? Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się