Aleja Poznańska

Współczesne sprawy naszego miasta.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Aleja Poznańska

Post autor: BOGDAN »

Od wielu lat społeczność naszego miasta, a szczególnie mieszkańcy tego rejonu zgłaszali do władz miasta postulat zbudowania oznakowanego światłami przejścia przez jezdnię w rejonie supermarketu STOGROSZ. Nie pomagały żadne argumenty. Nawet ofiary w ludziach. Dopiero w tym roku to się udało. Po prostu firma posiadająca sieć sklepów PLUS załatwiła to "od ręki". Co prawda trochę w innym miejscu - przy ul. Polnej, ale zawsze. Czyli zgodnie z przysłowiem, że duży może więcej.
PLUSOWI na plus można zapisać także to, iż wielu "idiotów" kierownicy będzie musiało tutaj przystanąć lub zwolnić.

Pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Zdarzało mi się w życiu kilka razy przechodzić i wiem jak niebiezpieczne to było. Widok jaki dziś zobaczyłem również i mnie ucieszył.

Nie wiem jaki finał był petycji w sprawie postawienia "świateł" przed Zespołem Szkół przy Al.Powst.Wlkp. Pamiętam, że przed kilkoma laty taką petycje podpisywałem.

Co do niedawno postawionych świateł na ul. Siemiradzkiego. Przed kilkoma laty byłem świadkiem jak mała dziewczynka chciała przejść przez to przejście - wtedy jeszcze bez sygnalizacji świetlnej, ale z tzw. agatką. Zniecierpiliwiona nietrzymywaniem się kierwoców w końcu wtargneła pod samochód. Dobiegła niemal do połowy jezdni po czym wystraszona zawróciła, a kierowca zwolnił tylko i pojechał dalej. W tym roku, gdy już światła stoją widziałem kierowcę, który owszem na czerwonym się zatrzymał, ale gdy tylko pieszy przeszedł pojechał. Na szczęście żaden rozpędzony rowerzysta ze ścieżki rowerowej na to przejście nie wjechał.
Szok co się na drogach wyprawia? Dziś dla przykładu pilski PKS zafundował mi przejażdżkę autobusem bez szyby. :?
Koniec OT.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Jednym z pomysłów naszej ukochanej władzy miejskiej był plan zbudowania przed kilku laty kolejnej stacji benzynowej przy zbiegu z ul. Wiosny Ludów. Rozebrano wówczas zrujnowany warsztat samochodowy. Złomiarze w miedzyczasie zabrali co chcieli. Dzisiaj jest to pusty i zaniedbany teren. Nic się tutaj nie dzieje. Tak samo wygląda teren po byłej myjni samochodowej na przeciwko ul. Polnej. Teraz mamy jeszcze lato to przyroda jakoś to zakrywa, ale później to... O terenie należącym do PKP lepiej nie mówić.

Pozdrawiam
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

A z tym marketem PLUS to po prostu musiał zrobić światła, jeszcze więcej byłoby wypadków gdyby nie skręt do PLUSA ze śiwtłami. Tak samo postąpiono przy Kauflandzie.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

I bardzo dobrze. Może to trochę uspokoi pilskich "królów szos".

Pozdrawiam
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Wole określenie "Dawcy narządów". Bardziej dosadne :wink:
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Lata mijają a poziom głupoty jakoby coraz większy.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się