Rewitalizacja Parku na Wyspie i terenów nad rzeką

Wszelkie bieżące zmiany architektoniczne zachodzące w naszym mieście.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Rewitalizacja Parku na Wyspie i terenów nad rzeką

Post autor: Aragorn »

Rozpoczęły się prace rewitalizacyjne na naszej wyspie. Zauważyć można że wycięto parę drzew. Zaczęte zostały też prace przy fontannie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
maritim
PRZYJACIEL
Posty: 170
Rejestracja: 24 lis 2009, 00:19

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie.

Post autor: maritim »

Tylko po co to...? Ta część miasta stosunkowo niedawno była remontowana i na tle innych jego części nie prezentuje się najgorzej... Dziwne to wszystko...
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Rav74 »

Zgodzę się z przedmówcą. Nie jestem przeciw upiększaniu miasta, ale nie tu i teraz. To wszystko.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Aragorn »

Obrazek Obrazek

Prace trwają, fontanna jeszcze stoi :)
laiokon
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2014, 10:50
Kontakt:

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: laiokon »

To miejsce ma akurat spory potencjał, więc remont to całkiem mądry ruch.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Aragorn »

Deszczyk lekko kropił, mimo to prace na wyspie trwają.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Rav74 »

A skoro już zaczęto remont, to ubolewam że nie robią tego pilskie firmy, ubolewam nad przetargami które wyłaniają oferty najtańsze (ciekawe czy te firmy zatrudniają pracowników na umowę). Nie wiem jak to jest, że firma np z Inowrocławia kosi trawę, St. Szcz. remontuje i będą robić to taniej. ZZM w Pile jednocześnie upada, który zatrudnia przeszkolonych pracowników (z powiatu pilskiego) na umowy, posiada niezbędny sprzęt, wykonuje usługi zgodnie z BHP.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:24

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: dizel »

Taka jest polityka naszych władz. Zamiast wspierać lokalne firmy nawet odrobinę większym kosztem to lepiej wydać 700 tys. na zwierzęta w parku i promować bezrobocie.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Bocian »

Dizel, jaką zatem politykę prowadzić, aby zarabiały lokalne firmy?
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: ziolek »

dizel pisze:Taka jest polityka naszych władz. Zamiast wspierać lokalne firmy nawet odrobinę większym kosztem to lepiej wydać 700 tys. na zwierzęta w parku i promować bezrobocie.
Polityka władz czy stosowanie słusznego prawa, które pozwala firmom spoza Piły wygrywać przetargi w Pile, a pilskim firmom poza Piłą?
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3091
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Krzysztof Ju »

Tygodnik Pilski pisze:Obrazek

Planty za Wyspą w Pile: zgłoś pomysł na ich zagospodarowanie

Planty za Wyspą w Pile zostaną zagospodarowane. Na plantach powstanie m.in. Park Odkrywców, na wzór Centrum Nauki Kopernik. Co jeszcze tam powstanie, będzie zależało w dużej mierze od samych mieszkańców miasta.

Władze miasta ogłosiły konkurs na zagospodarowanie plantów za Wyspą. To ponad 20 hektarów polderów rzeki Gwdy. W przyszłości za unijne pieniądze mogą tam powstać ścieżki rowerowe, trasy dla rolkarzy, skatepark, a nawet boiska do gry w bule czy też do minigolfa.

W tym konkursie nie ma nagród, ale warto wziąć w nim udział, bo najlepsze pomysły zostaną zrealizowane. Każdy, kto ma ochotę czy to profesjonalista, czy amator, może podzielić się swoją wizją zagospodarowania terenu.

- Urzędnicy nie wymyślą wszystkiego, co się tu może znaleźć, dlatego liczymy na pomoc kreatywnych pilan - mówi Jolanta Sobieszczyk z Urzędu Miasta w Pile.

Czas na zgłaszanie propozycji jest bardzo krótki, bo tylko do końca maja. Swoje projekty, wizje, rysunki, a nawet zdjęcia przywiezione z dalekich krajów, na których znajdują się ciekawe obiekty rekreacyjne, mogą posłużyć jako inspiracja dla projektantów. Pomysły należy przesłać na adres internetowy: konsultacje@um.pila.pl

Wszystkie zostaną szczegółowo przeanalizowane, a najlepsze i najciekawsze zostaną wdrożone. Znajdą się najpierw na planach technicznych, na które miasto dostało dotację unijną. Wartość samej dokumentacji to niemal 3 miliony złotych. To najdroższa dokumentacja przygotowywana do tej pory przez pilski magistrat.

Na plantach powstanie m.in. Park Odkrywców. To ma być obiekt w stylu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Miasto liczy, że Park Odkrywców będzie przyciągał zwiedzających z całej północno-zachodniej Polski.

Planty za Wyspą w Pile: co powinno powstać w tym miejscu? Czekamy na Wasze komentarze.


Źródło: www.pila.naszemiasto.pl
Data wydania: 14 maja 2014
I przy okazji, na fanpage Piła. Park na Wyspie można obejrzeć zdjęcia z prac nad rewitalizacją wyspy.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3091
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Krzysztof Ju »

Jak będzie wyglądała fontanna po remoncie? Wizualizacje krakowskiej Pracowni Projektowej F11 umieszczone 14 maja 2014 r. na fanpage Piła. Park na Wyspie.

Obrazek Obrazek Obrazek


I przy okazji, na stronie wspomnianej pracowni znalazłem wizualizacje projektu nowego amfiteatru. Ale nie wiem czy to tylko praca konkursowa czy projekt, który zostanie zrealizowany.
www.f-11.pl pisze:Założeniem podstawowym dla projektu zagospodarowania terenu było zaprojekto-wanie amfiteatru w miejscu istniejącej sceny i renowacja fontanny oraz zaprojektowanie multimedialnych tryskaczy wokół istniejącej fontanny i sceny głównej projektowanego amfiteatru.

Amfiteatr wyposażony będzie w scenę dwustronna (w kierunku widowni oraz plenerową, dla słuchaczy stojących na placu z fontanną). Zadaszenie sceny prezentuje najwyższej jakości rozwiązania architektoniczne i materiałowe, świetnie wpisując się kompozycyjnie w otoczenie i tworząc nową jakość projektowanego założenia.

Żelbetowa, prefabrykowana konstrukcja widowni przykryta będzie zadaszeniem o lekkiej konstrukcji stalowej z podwieszonym płótnem z tworzywa sztucznego, zabezpieczającym publiczność przed uciążliwymi warunkami atmosferycznymi, oraz będącym pierwszą barierą akustyczną dla generowanego na scenie hałasu. Przewiduje się też otoczenie wybudowanego amfiteatru skarpami porośniętymi zielenią niską, będącymi nierozerwalnym elementem kompozycyjnym nowej kubatury, integrującej ją z zastaną naturalna tkanką parkową.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na ostatnich wizualizacjach widać w boku projekt wieży widokowej. Dla przypomnienia wklejam jeszcze wyniki konkursu architektonicznego na zagospodarowanie pilskiej wyspy ogłoszone w lutym 2012 roku.
Tygodnik Pilski pisze:Obrazek

Konkurs architektoniczny na zagospodarowanie pilskiej Wyspy rozstrzygnięty. Zobacz projekty!

Amfiteatr, plaża, przystań, a może nawet... kolejka balonowa. W ciągu trzech lat będziemy mieli zupełnie nową Wyspę.

Amfiteatr, plac dla publiczności, plaża, przystań, a może nawet kolejka balonowa - to wszystko ma się pojawić na pilskiej Wyspie już za trzy lata. Urząd Miasta właśnie rozstrzygnął konkurs architektoniczny na zagospodarowanie Wyspy.

- Szukamy nowych, ciekawych i przyjaznych środowisku pomysłów i to dzięki konkursowi się udało - mówił Piotr Głowski, prezydent Piły.

Na konkurs wpłynęło 11 prac z całego kraju w tym dwie prace pochodziły z pilskich pracowni.
Dwie koncepcje zagospodarowania Wyspy wpłynęły po terminie i one nie były brane pod uwagę przez sąd konkursowy.

Sąd konkursowy zbierał się dwukrotnie i miał trudne zadnie, bo prace były na wysokim poziomie. Ostatecznie pierwszą nagrodę i 10 tysięcy złotych otrzymała praca nr 3, czyli zespół autorski z Gorzowa w składzie Alicja Szafraniec, Wiktor Kuźmicki i Piotr Bucik.

- Zespół przedstawił proste i eleganckie formy amfiteatru, restauracji i zaplecza plaży, wysoko oceniono też ciekawą aranżację światła i wody na stawie oraz rozwiązania materiałowe i konstrukcyjne łączące elegancję z optymalizacją kosztów - tłumaczy Iwona Wojtecka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Zastrzeżenia do tego projektu dotyczyły jedynie małej architektury i ścieżki rowerowej wokół Wyspy.

Sąd konkursowy przyznał także dwa wyróżnienia. Pierwsze wyróżnienie i 7 tysięcy złotych zdobyła praca nr 5, której autorką jest Aneta Grzeszczyk z Bolesławca.
Komisję zachwyciła w tej pracy obszerna i czytelna kompozycja, a wadą było to, że autorka nie zaprojektowała placu.

Drugie wyróżnienie zdobyła praca nr 8, czyli pilska pracownia architektoniczna w składzie: Romuald, Ewa i Olga Hausmann oraz Łukasz Karalik oraz Zofia de Mezer - Uciechowska.

Ta praca jest bardzo odważna, i zaprojektowana z dużym rozmachem. Autorzy zaplanowali przystań i kolejkę balonową. Wadą tej pracy są zbyt duże koszty materiałowe oraz niedostosowanie proporcji i skali obiektów do obszaru Wyspy.

Zwycięska praca wcale nie musi być zrealizowana. Zadaniem konkursu było bowiem opracowanie koncepcji, na podstawie tych wizualizacji a następnie przygotowanie projektów budowlanych. Miasto ma prawo czerpać inspiracje z tych trzech nagrodzonych prac i prawdopodobnie tak się właśnie stanie.

- Będziemy starać się połączyć funkcjonalne rozwiązania czyli zachowanie placu, który wielokrotnie się sprawdzał podczas imprez - wyjaśnia prezydent.

Prezydent chce aby w ciągu najbliższych trzech lat Wyspa doczekała się już finalnego wyglądu. Co roku z budżetu Piły na te realizacje będzie przeznaczonych półtora miliona złotych.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I nagroda. Zespół autorski z Gorzowa w składzie Alicja Szafraniec, Wiktor Kuźmicki i Piotr Bucik.


Obrazek Obrazek Obrazek
I wyróżnienie. Aneta Grzeszczyk.


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
II wyróżnienie. Pilska pracownia architektoniczna w składzie: Romuald, Ewa i Olga Hausmann, Łukasz Karalik, Zofia de Mezer-Uciechowska.


Źródło: www.pila.naszemiasto.pl
Data wydania: 15 lutego 2012
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3091
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Krzysztof Ju »

Informacja o konsultacjach społecznych ws. zagospodarowania terenów nadrzecznych Pilskiej strefy aktywności pojawiła się na stronie Urzędu Miasta. W przeciwieństwie do relacji prasowych zapraszających do zgłaszania pomysłów, ta informacja jest bardzo dokładna i zawiera plan (chyba północnej części) Pilskiej strefy aktywności z narysowanymi przykładami zagospodarowania terenu.
pila.pl pisze:Obrazek

Konsultacje społeczne dot. projektu budowy II etapu Pilskiej strefy aktywności

Budowa markowego produktu Wielkopolski „Pilska strefa aktywności” została podzielona na cztery etapy. Obecnie w końcową fazę wchodzą prace budowlane I etapu Strefy, wchodzącego w zakres projektu pn. „Budowa markowego produktu turystycznego Wielkopolski: Pilska strefa aktywności turystycznej”, realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 z udziałem środków UE.

II etap budowy Pilskiej strefy aktywności, obejmuje m. in. na terenach bulwarów rzeki Gwdy budowę:
- parku odkrywców
- zagospodarowanie sportowo-rekreacyjne obszaru
- udrożnienie starorzecza i budowa przejazdu/mostu, przystosowanie części nabrzeża do cumowania kajaków i małych jednostek pływających
- budowa przystani na rzece Gwdzie przy Mostach Królewskich.

Zapraszamy do zgłaszania wniosków, uwag, pomysłów dotyczących zagospodarowania terenów nadrzecznych Pilskiej strefy aktywności, w ramach konsultacji społecznych. Tereny do zagospodarowania objęte konsultacjami społecznymi oznaczone są na mapie drugiego etapu Strefy aktywności cyframi II i IV.

(do pobrania plan Strefy)


Obrazek

Na rysunku planu pokazano jedynie przykładowe zagospodarowanie, ostateczne kształt zagospodarowania określi dokumentacja projektowa.

Obszar II
Na obszarze II wyodrębniono kilka terenów oznaczonych na mapie. Oczekujmy propozycji dla terenów:

Teren 2US – Tereny usług sportu (urządzeń sportowych) z zielenią parkową
Teren przeznaczony dla usług sportu i rekreacji. Na wyznaczonych placach istnieje możliwość urządzania wystaw plenerowych, kiermaszy, targów staroci, wystaw teatrów ulicznych, cyrku itp.
W części zachodniej projektowany jest taras widokowy na dolinę. Nie można zapomnieć o miejscach postojowych dla pracowników i klientów.
Na terenie 2US ma stanąć park odkrywców – innowacyjny obiekt edukacyjny, składający się z części kubaturowej z towarzyszącym zagospodarowaniem zewnętrznym. Ma być podzielony na strefy wiekowe i tematyczne; będzie obiektem całorocznym – z wiodącą tematyką związaną z Piłą
i regionem.

Oczekujemy propozycji dotyczących zagospodarowania sportowo – rekreacyjnego terenu takimi elementami jak zespół boisk, wrotowisko/skaterpark/tor do jazdy na rolkach, ogród jordanowski dla dzieci, minigolf, gra w bule, skatepark, lodowisko, ścieżki pieszo – rowerowe, miejsca rekreacji, plac zabaw i tak dalej, i tym podobne. Nie jest to zamknięty katalog możliwości!

Czekamy także na ciekawe propozycje i pomysły atrakcji do parku odkrywców, w tym do części zewnętrznej parku umożliwiającym prezentację zjawisk fizycznych i przyrodniczych, organizację warsztatów i przeprowadzanie doświadczeń. Niech to miejsce będzie najbardziej odkrywczym
i inspirującym w całym mieście!

Teren 3ZP – Tereny zieleni parkowej z możliwością lokalizacji funkcji rekreacyjnej
Oczekujemy propozycji dotyczących zagospodarowania rekreacyjnego (bez obiektów kubaturowych) - można tu wybudować boiska, górki saneczkowe, place zabaw dla najmłodszych, miejsca odpoczynku wśród zieleni oraz elementy małej architektury (ławki, pergole, murki, tablice, piaskownice itp.).

Tereny 2ZNp – Teren zieleni naturalnej przekształconej
Oczekujemy propozycji dotyczących zagospodarowania terenu ciągami spacerowymi i ścieżkami rowerowymi nad brzegiem rzeki Gwdy, elementów małej architektury, przekształcenia zieleni.

Teren ZB – Teren zieleni bulwarowej
Możliwość realizacji bulwaru po obu stronach rzeki, wzdłuż al. Niepodległości z ciągiem pieszym i ścieżką rowerową.
Oczekujemy propozycji dotyczących zagospodarowania bulwarów po obu stronach rzeki, z wybranymi elementami małej architektury jak ławki, pergole, lampy, stojaki na rowery i tym podobne elementy.


Obszar IV
Wśród wyodrębnionych terenów obszaru IV, prosimy o propozycje zagospodarowania następujących terenów:

Teren 1US – Tereny usług sportu (urządzeń sportowych) z zielenią parkową
Oczekujemy propozycji zagospodarowania terenu na cele sportowe (określenie dyscyplin sportowych, urządzeń) np. minigolf i dodatkowych usług, nie kolidujących ze sportem.

Teren 2ZNp – Teren zieleni naturalnej przekształconej
Oczekujemy propozycji zagospodarowania terenu elementami małej architektury, ścieżką rowerową, ciągiem pieszym umożliwiającym połączenie centrum miasta z Koszycami i Jadwiżynem, oraz propozycje wyboru zieleni.

Dzięki Waszym pomysłom, po realizacji projektu rzeka Gwda wraz z zagospodarowanymi terenami na nowo zaistnieje w mieście, oferując fascynujące możliwości spędzania wolnego czasu, łącząc naukę, odpoczynek i ruch na świeżym powietrzu.

Propozycje nadsyłać można do 8 czerwca br. na adres mailowy: konsultacje@um.pila.plŹródło: www.pila.pl
Data wydania: maj 2014
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Aragorn »

Parę fotek z naszej wyspy. W pobliżu fontanny powstało niewielkie rozlewisko wody, miejsce upodobały sobie kaczki :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Aragorn »

Obrazek Obrazek

Fotki z dzisiejszego spaceru.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Aragorn »

Fotka z dzisiejszego dnia.

Obrazek

Widać już jak będzie wyglądać teren koło fontanny.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Aragorn »

Obrazek Obrazek Obrazek

Fotki z dnia: 01.08.2014
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3091
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Krzysztof Ju »

zycie.pila.pl pisze:Obrazek

Za przebudowę Wyspy zapłacimy więcej

Ponad 350 tysięcy więcej będzie kosztowała przebudowa pilskiej Wyspy. Sprawdź dlaczego i zobacz jak przebiega modernizacja.

Rozpoczęta wiosną przebudowa centralnego placu Parku na Wyspie w Pile powinna zakończyć się 1. września. Zgodnie z umową zadanie to powinno kosztować 3,615 mln złotych. Wiemy już jednak, że za zlecone spółce Drogbud ze Stargardu Szczecińskiego prace pilski Urząd Miasta zapłaci kilkaset tysięcy więcej. Dokładnie - 369 877 złotych.

Dlaczego? - Tak jak w przypadku większości inwestycji realizowanych kilkadziesiąt lat temu, również w tym przypadku nie istnieje dokładna dokumentacja starej realizacji. Powoduje to konieczność weryfikacji projektu w trakcie jego realizacji. Również na tej budowie zaistniały okoliczności, które spowodowały konieczność wykonania robót dodatkowych np.: w projekcie technicznym założono możliwość wykorzystania istniejącej podbudowy jako nośnej pod nowe nawierzchnie. Okazało się jednak, że istniejąca podbudowa to zanieczyszczony gruz betonowy na warstwie niekontrolowanego nasypu, który nie spełniał obecnych wymogów technicznych poprawnej podbudowy, wobec czego należało wykonać podbudowę z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie. Pojawiła się również konieczność zmiany w technologii oczyszczania powietrza dla sytemu hydro. Wszystkie zweryfikowane przez służby Inżyniera kontraktu roboty są niezbędne, mają wpływ na jakość i trwałość eksploatacyjną - tłumaczy Dorota Strugała z pilskiego Urzędu Miasta.

Przypomnijmy - modernizacja pilskiej Wyspy obejmuje m.in. przebudowę i poszerzenie od strony południowej centralnego placu na Wyspie i wymianę nawierzchni. Przebudowana zostanie też fontanna - pozostanie jednak charakterystyczny kształt "grzybka", niecka zostanie zmniejszona do średnicy 10 metrów, pojawią się też dodatkowe "tryskacze". Wokół fontanny staną betonowe siedziska. Na Wyspie budowane są też nowe ścieżki spacerowe i rowerowe.

Postęp prac na Wyspie widać wyraźnie. Na centralnym placu parku pojawiła się już nowa nawierzchnia, budowane są chodniki i ścieżki rowerowe, pojawiła się też już część nowych latarni.

Jak przebiega modernizacja Wyspy - możecie zobaczyć na zdjęciach w galerii poniżej, a jak pilska Wyspa ma wyglądać po zakończeniu tego etapu prac - możecie sprawdzić na wizualizacjach, które publikowaliśmy w Życiu Piły w połowie maja.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Fot. Przemek Grabiński


Źródło: www.zycie.pila.pl
Data wydania: 6 sierpnia 2014
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Aragorn »

Z każdym dniem widać postęp prac na naszej wyspie, zasadzono już nawet roślinność.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Pilska strefa aktywności turystycznej.

Post autor: Aragorn »

Od pewnego czasu zaobserwować można prace wzdłuż rzeki Gwdy, to ruszyły prace przy Pilskiej strefie aktywności turystycznej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie

Post autor: Filip »

Aragorn pisze:Z każdym dniem widać postęp prac na naszej wyspie, zasadzono już nawet roślinność.

Obrazek
Bardzo funkcjonalne te trotuary spacerowe o szerokości ścieżki między grządkami. Wszyscy na spacery, szczególnie w więcej niż jedna osoba, będą łazić całą szerokością, po ścieżce rowerowej i będzie od cholery krzyków i wrzasków, przeganiania przez rowerzystów i wytrąbiania dzwonkami.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie i terenów nad rzeką

Post autor: Aragorn »

Prace trwają, efekty widać z każdym dniem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3091
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie i terenów nad rzeką

Post autor: Krzysztof Ju »

zycie.pila.pl pisze:Obrazek

Tak zmienia się pilska Wyspa

Dobiegają końca prace przy modernizacji pilskiej Wyspy. Odnowiony park będzie w pełni dostępny w październiku.

Rozpoczęta wiosną przebudowa centralnego placu Parku na Wyspie w Pile miała zakończyć się 1. września, jednak ze względu na konieczność wykonania dodatkowych prac termin zakończenia robót został przesunięty. Zmodernizowany Park na Wyspie w centrum Piły ma być w pełni dostępny dla mieszkańców w październiku.

Ten etap modernizacji pilskiej Wyspy obejmuje m.in. przebudowę i poszerzenie od strony południowej centralnego placu na Wyspie i wymianę nawierzchni. Przebudowana została też fontanna - pozostał jednak charakterystyczny kształt "grzybka", niecka została zmniejszona do średnicy 10 metrów, pojawiły się też dodatkowe "tryskacze". Wokół fontanny staną betonowe siedziska. Na Wyspie budowane są też nowe ścieżki spacerowe i rowerowe. W kolejnych latach planowane są następne inwestycje na Wyspie, m.in. budowa amfiteatru.

W miniony weekend w ramach Dni Otwartych Pilskich Inwestycji plac budowy na Wyspie został otwarty dla wszystkich chętnych. Co zaprezentowano mieszkańcom - możecie zobaczyć na zdjęciach w galerii poniżej, a jak pilska Wyspa ma wyglądać po zakończeniu tego etapu prac - możecie sprawdzić na wizualizacjach, które publikowaliśmy w Życiu Piły w połowie maja.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Fot. Życie Piły


Źródło: www.zycie.pila.pl
Data wydania: 8 września 2014
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie i terenów nad rzeką

Post autor: Aragorn »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
barbarahol

Re: Rewitalizacja Parku na Wyspie i terenów nad rzeką

Post autor: barbarahol »

Wow! Pięknie to zrobili./ EDIT ADMINISTRATOR: Robot spamujący. Został nałożony ban na IP 89.73.107.113 /
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji...

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Nie jesteś członkiem DP? Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się