Płotki - czas na nowe

Wszelkie bieżące zmiany architektoniczne zachodzące w naszym mieście.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Płotki - czas na nowe

Post autor: Aragorn »

Obecnie na terenie ośrodka wypoczynkowego Płotki trwa rozbiórka domków kempingowych, są to domki kempingowe typu "Brda". Widać że nowe zawita na Płotki. Należy mieć nadzieję że nowe domki, które powstaną na miejscu tych rozbieranych wkomponują się w teren ośrodka i z czasem ośrodek wypoczynkowy na Płotkach stanie się perełką naszego miasta.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Płotki - czas na nowe

Post autor: Aragorn »

Jako że pogoda w poniedziałek dopisała, pojechałem rowerem zobaczyć jak tam postępują prace rozbiórkowe. Niezadługo znikną obiekty gastronomiczne znajdujące się na terenie Płotek oraz obiekty administracji ośrodka.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I tak przy okazji, plaża prawie czysta, nie wiem kto tam palił znicze (mam nadzieję że nie ci o których myślę) ale syf zostawili, w słońcu z daleka aż migało od tych wypalonych zniczy. Zapalić łatwo, trudniej później posprzątać.

Obrazek
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 18:54

Re: Płotki - czas na nowe

Post autor: dudi »

Będąc na Płotkach czułem się jak nad morzem. Klimacik smażonego dorsza, gry uliczne, atmosfera. Oby po zmianach klimat pozostał.
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 724
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Płotki - czas na nowe

Post autor: pavvlo »

naglos.com.pl pisze:Obrazek

Michał Nicpoń

Tak mają wyglądać Płotki za dwa lata. Czy znajdą się chętni, by wybudować hotele i restauracje?

Około 10 milionów złotych kosztować ma przebudowa ośrodka wypoczynkowego na Płotkach. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na budowę pierwszej partii nowych domków letniskowych. Zupełnie zmieni się centralna część ośrodka. Przebudowane zostaną budynki administracji, zniknie stara wiata. W planach są również hotele i restauracje – te zbudować będą musieli jednak inwestorzy, których trzeba będzie znaleźć...

Obrazek

Wiadomo już jak ma wyglądać ośrodek na Płotkach w przyszłości. Podczas wczorajszej konferencji zaprezentowano wstępne projekty ośrodka wykonane przez pracownię Archigraf. Zmianie ulegnie praktycznie wszystko. Jedyne co kojarzyć będzie nam się z dzisiejszymi Płotkami to czarno-biały budynek, w którym dziś mieści się m.in. administracja ośrodka. Teren w jego obrębie zostanie jednak zagospodarowany na nowo. W jego najbliższym sąsiedztwie pojawią się nowe budynki, do których przeniesiona zostanie administracja i sanitariaty. Powstanie zabudowana scena i wiata. W ciągu budynków znajdzie się również miejsce na sprzedaż sezonową napojów i posiłków. Samodzielnych pawilonów z jedzeniem i piciem nie będzie. Właśnie z tego centralnego miejsca ośrodka turystów nad jezioro poprowadzi szeroka promenada, która „wbije się” w jezioro, tworząc małe molo.

- Dodatkowo zagospodarowana zostanie wolna przestrzeń. Planujemy budowę dużego placu zabaw dla dzieci oraz miejscu aktywności dla dorosłych – podkreśla prezydent Piotr Głowski.

Przebudowany ma zostać również popularny „grzybek”, w którym dziś funkcjonuje baza płetwonurków. To, w jakim zakresie zostanie przebudowany, zależeć będzie od prywatnego inwestora. Od zainteresowania inwestorów zależeć będzie również budowa restauracji w tym miejscu oraz drugiej na końcu plaży, w miejscu gdzie dziś funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Trzecie miejsce na Płotkach, które oddane zostanie do dyspozycji inwestorów to fragment centralnej części ośrodka w sąsiedztwie budynków administracji. Tam też zakłada się budowę restauracji z częścią hotelową.

Etapem przebudowy ośrodka na Płotkach, który zostanie zrealizowany prawdopodobnie najwcześniej, jest budowa nowych domków letniskowych. Teren został już przygotowany. Stare domki wyburzone, a nowa infrastruktura podziemna już działa. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wkrótce ogłosi przetarg na budową pierwszej partii – 37 – domków. Docelowo ma ich być 60.

Przebudowa ośrodka na Płotkach potrwać ma do końca 2015 roku. Wtedy zakończone mają zostać zadania realizowane przez gminę. Prace nie będą prowadzone w sezonie letnim, tak by warczące koparki i ciężarówki nie przeszkadzały z korzystania z plaży i jeziora.

Dziś nie sposób natomiast powiedzieć kiedy zbudowane zostaną hotele i restauracje. To zależy przede wszystkim od inwestorów, w szczególności od tego, czy uda się ich znaleźć...

Ze swojej strony miasto zainwestuje w przebudowę ośrodka około 10 milionów złotych.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Źródło: www.naglos.com.pl
Data wydania: 9 stycznia 2014
Dawny Pilanin
Posty: 22
Rejestracja: 07 paź 2008, 22:19

Re: Płotki - czas na nowe

Post autor: Dawny Pilanin »

Piękna wizja przyszłości. Życie pewnie zweryfikuje je, oby udało się chociaż zrealizować 50% tych zamierzeń, to już będzie bardzo dobrze. Jak wybudują domki, to na pewno tam kilka dni zamieszkam.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Płotki - czas na nowe

Post autor: Aragorn »

Mała gastronomia na Płotkach przeszła już do historii.

Obrazek Obrazek Obrazek

Aby nie było tak pustawo, postawiono tam rzeźbę drewnianego ludka :). Widać któryś z pracowników posiada talent rzeźbiarski :). Mam nadzieję, że rzeźba uchowa się przez jakiś czas na Płotkach.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3091
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Płotki - czas na nowe

Post autor: Krzysztof Ju »

Drewniany ludek okazuje się być elementem rzeźby Władysława Ligockiego przygotowywanej na Syriusze 2014. Fotorelację z tworzenia rzeźby umieściły Fakty Pilskie.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Płotki - czas na nowe

Post autor: Aragorn »

Parę fotek z porannego wypadu z pavvlo na Płotki. Jak widać gotowy jest plac zabaw dla dzieci, jednak jeszcze nie jest on dostępny do zabaw. Obok placu powstała siłownia z której już można korzystać.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bibek
Posty: 16
Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:01
Lokalizacja: Assen/Piła

Re: Płotki - czas na nowe

Post autor: Bibek »

Nawet załapałem się na foto na strzeżonej plaży :D
Pozdrawiam i dzięki za miłą lecz krótką rozmowę.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3091
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Płotki - czas na nowe

Post autor: Krzysztof Ju »

zycie.pila.pl pisze:Obrazek

Tak będą wyglądały nowe domki na Płotkach

Prawdopodobnie jeszcze w tym sezonie będzie można wypocząć w nowych domkach letniskowych na pilskich Płotkach.

Przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie 37 domków letniskowych na terenie Ośrodka Turystyczno - Wypoczynkowego nad jeziorem Płotki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile rozstrzygnął w marcu. Zadanie to za 3 590 000 złotych realizuje konsorcjum firm: POSBAU S.A. Budownictwo Uprzemysłowione, Lider Konsorcjum i KENBUD Firma Projektowo- Budowlana z Poznania.

- Obecnie wylewane są fundamenty. Lada dzień rozpocznie się montaż domków. Będzie można z nich skorzystać, jak tylko staną na terenie ośrodka - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile, Dariusz Kubicki. Część domków będzie można wynająć na dłuższy, wieloletni okres. Obecnie MOSiR przygotowuje regulamin przetargu w tym zakresie. Pozostałe domki będą wynajmowane na jeden, kilka lub kilkanaście dni.

Obrazek Obrazek
Fot. materiały prasowe MOSiR Piła

Początkowo na Płotkach stanie około 20 nowych domków. Tyle budowli może zostać zrealizowanych bez wycinki drzew. - Opracowujemy operat środowiskowy, na podstawie którego zapadnie decyzja o ewentualnej wycince, która pozwoli na postawienie kolejnych kilkunastu domków - dodaje Dariusz Kubicki. A żeby nad jeziorem mogło pojawić się więcej domków trzeba będzie wyciąć około 170 drzew.

Jak już pisaliśmy w Życiu Piły - nad jeziorem staną trzy rodzaje budowli: siedem domków o powierzchni 54 m2, dwadzieścia domków o powierzchni 61 m2 i dziesięć o powierzchni 72 m2. Nowe domki letniskowe na Płotkach zostaną wykonane z drewna sosnowego i wyposażone w infrastrukturę techniczną, czyli sieć wodno-kanalizacyjną, elektryczną i grzewczą. Najmniejsze z domków - o powierzchni 54 m2 - będą budynkami parterowymi. W każdym z nich znajdzie się sypialnia, pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienka i taras. W domkach o większej powierzchni do dyspozycji gości będzie również poddasze, na którym znajdą się dodatkowe dwie sypialnie i balkon.

Docelowo na Płotkach ma stanąć około 60 nowych domków. W pierwszym etapie do realizacji przewidziano jednak 37 budowli.


Źródło: www.zycie.pila.pl
Data wydania: 5 sierpnia 2014
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3091
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Płotki - czas na nowe

Post autor: Krzysztof Ju »

asta24.pl pisze:Obrazek

Tak zmieniają się Płotki

Trwa przebudowa ośrodka wypoczynkowego na Płotkach. W sobotę mieszkańcy mogli na własne oczy zobaczyć jak zmienia się ośrodek. Wszystko to dzięki „drzwiom otwartym” zorganizowanym na terenie, na którym prowadzona jest inwestycja.

Modernizacja ośrodka na Płotkach kosztować będzie prawie 5 milionów złotych. W ramach inwestycji na terenie ośrodka stanie m.in. około 60 zupełnie nowych domków letniskowych. Ich budowa już trwa. Po zakończeniu pierwszego etapu inwestycji, gotowych ma być 37 domków.

Nowe domki to jednak nie wszystko. Na Płotkach zakończono już budowę placu zabaw, siłowni i boiska do koszykówki. W trakcie przebudowy jest również nowa wiata.

Dzięki inicjatywie pilskiego ratusza do tej pory pilanie mogli zobaczyć postępy miejskich inwestycji m.in. w parku na Wyspie, placu Konstytucji i stadionie przy ul. Żeromskiego.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Fot. UM Piła


Źródło: www.asta24.pl
Data wydania: 7 października 2014
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3091
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Płotki - czas na nowe

Post autor: Krzysztof Ju »

zycie.pila.pl pisze:Obrazek

Nowa wiata na Płotkach już gotowa

Niebawem do użytku zostaną oddane nowe toalety, szatnie i wiata na pilskich Płotkach.

To kolejny etap zmian na najbardziej popularnym pilskim kąpielisku. Budynek szatni wraz z sanitariatami i nową wiatą stanął w miejscu starej, wysłużonej wiaty. Budowa obiektu już się zakończyła, teraz trwają odbiory. Zadanie za ponad 994 tysiące złotych zrealizowała firma Thermbau Polska Sp. z o.o. s.k z Piły.

Na Płotkach cały czas trwa budowa nowych domków letniskowych. Część z nich pozostanie pod opieką Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile, pozostałe zostaną wydzierżawione. Przetargi na wynajem pierwszych dziewięciu domków mają zostać rozpisane jeszcze w tym roku.

[Wybrane zdjęcia z artykułu:]

Obrazek
Tak wyglądała stara wiata na Płotkach. Fot. Przemek Grabiński

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
OTW Płotki Piła: nowy budynek szatni wraz z sanitariatami i wiatą. Fot. Marcin Maziarz


Źródło: www.zycie.pila.pl
Data wydania: 20 listopada 2014
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1348
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Płotki - czas na nowe

Post autor: Aragorn »

Dzisiejsza wycieczka rowerowa na Płotki. Pojawiła się nowa rzeźba ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Stan na 17.02.2015
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji...

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Nie jesteś członkiem DP? Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się